Fotovoltaïsche bikini laadt gsm-batterijen op

Artikel
Pascal Pollet

Wie deze zomer naar het strand trekt, hoeft zich geen zorgen meer te maken over een platte gsm-batterij of warme pint. Een bikini of zwemshort met zonnecellen levert voortaan de nodige energie!

Zonnecellen veroveren de gadgetmarkt. Na de met zonnecellen voorziene handtassen en golftassen om energie te leveren aan batterijen van mobiele toestellen en verlichting is er nu badmode op zonne-energie. De ideeën zijn misschien niet nieuw, maar blijven leuke illustraties van de vele creatieve oplossingen die zoal bedacht worden om zonnecellen te benutten door ze in alledaagse voorwerpen te verwerken.

Waar anders vind je zoveel zon dan op het strand, dus waarom er geen gebruik van maken om het comfort tijdens je strandvakantie te verhogen? De tweedelige bikini is bekleed met dunne, flexibele fotovoltaïsche strips en geleidende bedrading en voorzien van een 5 V USB-poort waarmee je de batterij van een gsm, mp3-speler of camera kan opladen. De gegenereerde energie wordt hierbij niet opgeslagen, maar direct afgegeven aan de aangesloten apparatuur. Een duik nemen met deze beze bikini is geen probleem, al moet de apparatuur eerst wel afgekoppeld worden. Ook aan de mannelijke zonnekloppers werd gedacht: de iDrink is een zwembroek die drank kan koelen. De short is, naast zonnecellen, voorzien van een Peltier-element dat voor de koeling zorgt.

 


Zonnebadend je mobieltje opladen wordt mogelijk dankzij deze bikini
(Bron: Engineersonline)

 

Bronnen

Auteurs

Hebt u een vraag?

Stuur ze naar innovation@sirris.be